Kuzuların Sessizliği / İyi Hissetmek

Spread the love

Sharing is caring!

Merhaba Sevgili Arkadaşlar 🙂

Geçen haftanın film ve kitap önerileri kısmını ne yazık ki yoğunluğumdan dolayı boş bıraktım. Bir daha tekrarlanmamak üzere şimdi kaldığımız yerden devam edelim isterseniz.

Evet bu hafta size eski ama belki de çoğumuzun duyup izlemediğini düşündüğüm bir filmle geldim. İsmi ”Kuzuların Sessizliği”. Eminim çoğu kişinin kulak aşinalığı vardır ve içeriğinden biraz bahsedince de bir an önce izlemek isteyeceğinizi düşünüyorum.

Film çok etkileyici bir psikolojik-gerilim filmi. İzlediğiniz diğer polisiye, gerilim, psikoloji filmlerinden farklı. Genç bir FBI ajanı, kurbanlarına işkence çektirmeyi seven sapık bir katilin peşine düşer. Ancak katili bulması için başka bir psikopatla tanışması ve onun güvenini de kazanmış olması gerekir. Bu psikopat aslında bir psikologtur ancak şu an yamyamlık yapan bir katile dönüşmüştür ve tımarhanede yaşamaktadır. Genç ajan katili bulmak için bu adamın yönlendirmelerine ve ipuçlarına ihtiyaç duyar ancak bakalım istediği kadar kolay olacak mıdır? Filmin bu kadar güzel olmasında hiç şüphesiz psikopat psikolog rolündeki Anthony Hopkins’in büyük etkisi var. Filmi izlerken bu psikoloğun söylediklerinden ve yaptıklarından kendinizi alamayacaksınız.

Kitap olarak bu hafta sizin için ”İyi Hissetmek” isimli kişisel gelişim kitabını seçtim. Ben okuyacağım kitaplarda önce kapağa bakıyorum. Kapağın bir albenisi varsa ister istemez alıp okuyasım geliyor kitabı. Bu kitabı da okumak için araştırırken kapağı hoşuma gitti ve beni çekti. Okuduktan sonra da aynı duygular uyandı bende 🙂

Duygudurum durumlarınızda, benlik saygınızda, özgüveninizde, sevgi saygı gibi insana ait tüm duygularda kaygı, suçluluk yetersizlik düşünceleriniz varsa size ilaçsız tedavi fırsatı sunan eşsiz bir kitap. Kitabın içindeki uygulamalar, etkinlikler size kendinizi tanıma ve anlama olanağı sunuyor. Değişmek için ilk adımı atıp okumak ve içindeki uygulamaları da yaparak şu an yaşadığınız sıkıntı ve ilerde yaşayabileceğiniz birçok sıkıntı için size kendi kendinizi iyileştirme olanağı sunuyor.

Bir cevap yazın