Hayatı Yeniden Keşfedin / Muhteşem Münazaracılar

Spread the love

Sharing is caring!

Merhaba sevgili okurlarım 🙂

Yeni bir kitap ve film tavsiyelerimle haftanın yorgunluğunu atmanız için geldim…

Okumaktan çok büyük keyif aldığım ”Hayatı Yeniden Keşfedin” kitabı eminim sizin birçok sorunlarınıza ve çıkmaz yollarınıza bir ışık olacaktır. Kitabın içeriği kısaca şu şekilde:

– Aşırı vicdan ve hayır diyememek yüzünden kendi ihtiyaçlarınıza sıra gelmiyor mu?

– Terk edilmekten korktuğunuz için ilişkilerde çok mu altta kalıyorsunuz?

– Sağlığınızı kaybetmek, aklınızı kaçırmak, parasız kalmak, uçağa binmek  gibi korkularınız yaşama sevincinizi yok mu ediyor?

– Hayatınız işleri yetiştirmeye çalışmakla mı geçiyor?

Bu sorunların en az bir veya ikisiyle hemen hemen herkes karşı karşıya kalmıştır. Ancak ya çözmeye cesaretimizin olmamasından ya da önemsemediğimizden hep ertelemek zorunda kaldık.

İnanıyorum ki herkes mutlu, sağlıklı ve doyum alacağı bir hayatı hak eder. Bunun için önce istemek ve sonra bir adım atmak yeterli… 🙂

”Muhteşem Münazaracılar” filmi eğitici bir dram tadında. Beni çok etkileyen güzel bir film oldu. Konusu ise: Teksas’ta, siyahi öğrencilerin çoğunlukta olduğu Wiley College’de profesör olan Melvin B. Tolson’un

gerçek yaşam hikayesi. Profesör Tolson, eğitim eşitliğinden fazla yararlanamayan öğrencilerinin gelişimine katkı için bir tartışma grubu kurmaya karar verir. İlk başta ifade güçleri sınırlı olan bu öğrenci topluluğu, giderek kelimelerin gücünü öğrenmeye başlar. Kendi dönemlerindeki toplantılarda yükselmeye başlayan Wiley Koleji tartışma grubu bir süre sonra Harvard’ın en güçlü rakibi olacaktır.

Eğitim ve öğretim adına yararlı ve umut vadeden bir film..

İyi seyirler, keyifli okumalar 🙂

Bir cevap yazın