Kendime Giden Yollar

Spread the love

Sharing is caring!

Çok sevgili okurlarım 🙂

Bu siteyi kuralı yaklaşık bir sene oluyor ve ben yazılarımın bu kadar çok kişi tarafından okunacağını tahmin bile etmiyordum. İster özgüven eksikliği deyin ister cesaretsizlik… Yapacağım işi yeteri kadar düşünmeden, kendimde o gücü bulmadan başlayamıyorum ne yazık ki. Bu bazı zamanlarda benim için zaman ve istek kaybı oluyor. Halbuki yola çıkmadan işlerin nasıl ilerleyeceğini kimse bilemez ve yola çıkmak bizim yapabileceğimiz tek şeydir. Bunu hep söylerim. Ne yazık ki bazı zamanlar da kendime geçiremiyorum sözlerimi.

Bu siteyi kurduğumda bile hala kafamda yapıp yapamayacağıma dair tereddütlerim vardı. Acaba çok mu erken, insanlara zarar mı veririm, onları yanlış mı etkilerim diye çekiniyordum hep. Sonra amaaan şeyma kaç kişi girecek ki senin sitene dedim ve bir ‘günlük’ yazma edasıyla siteyi açtım. İlk yazımdan sonra beklediğimin çok üstünde bir okurla karşılaşmak beni hem onurlandırdı hem de tedirgin etti. Bundan sonrası nasıl olacak diye düşündüm. Eğer bir kişiyi bile yanlış etkilersem bu en çok beni üzecekti çünkü biliyorum. Mesleğimi seviyorum ancak mesleğimi iyi bir şekilde yapmayı daha çok seviyorum. Daha sonra baktım ki ben üniversite bitirmiş ve kendince eğitimler almaya çabalamış ve mesleğini her gün yeniden keşfeden yeniden araştıran bir kızın yapması gereken bir şey yapıyorum. Ne eksik ne fazla. Biliyorum ki ben yazdıkça büyüyecek, yazdıkça gelişeceğim. Sizlerin varlığını hissettikçe attığım adımlar sağlamlaşacak.

Şu an itibariyle üniversite mezunu bir psikolojik danışmanım. Mesleğim var ancak işim yok 🙂 Önüme gelen bir işi yapmayı hiçbir zaman istemedim. Mesleğime dayatılan belli başlı işleri yapmak zorunda da hissetmedim hiç kendimi. Bu yüzden kendimi tanıyarak kendim için adımlar atacağım. Bugün başladığım bir işten yarın vazgeçebilirim. Yarın başlayacağım bir iş de beni mutlu etmeyebilir ve ayrılırım. Ben bir işten daha fazlasıyım. Siz bir işten daha fazlasısınız. Bu yüzden kendinizi hiçbir şeye bağlı kılmayın. Hiçbir şeye mecbur bırakmayın. Ama bol bol okuyun, bol bol yazın. Ancak bu şekilde kendinizi bulacaksınız. Kendinizi bulduğunuz zaman yaptığınız her iş size keyif vermeye başlayacak.

Bende şimdi tekrardan başlıyorum kendim için ayrılmış zamana. Bunun için bol bol deneyecek ve yeri gelecek vazgeçeğim. Vazgeçtiğim her şey bana yeni bir şey kazandıracak ve vazgeçtiklerim için pişman olmayacağım. Çünkü ben kendimi bulacağım. Ama burada olmaktan, sizlerle bir şeyler paylaşmaktan hiç vazgeçmeyeceğim. Burası benim kendime doğru gittiğim bir yol. Bu yol hep sürecek…

Kendinize ve sevdiklerinize çıksın bütün yollar… 🙂

Bir cevap yazın