Umutsuz Olmaz

Spread the love

Sharing is caring!

Ülke olarak yaşadığımız şu zor günler elbette ki hepimizi derinden üzüyor. Bir yandan kendimizi korumaya çalışırken bir yandan da hastanede ki insanlarımızın durumunu düşünmek, dua etmek, daha kötüsü olmasın diye hem kendimiz hem sevdiklerimiz hem de tanımadığımız ama ülkemizin en değerli insanları olan kardeşlerimiz için önlemler almak şu an da yapacağımız en önemli şeyler. Ne kadar kötü günler de geçirsek asla umutsuz olmaz.

Elbette ki bu günler geçecek, elbette biz tekrar güzel günler göreceğiz, elbette her şey de olduğu gibi bunda da millet olarak birlik beraberlik ve dayanışma içinde elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Atlatacağız. Bize bu zor günler de asıl lazım olan şey ise ”umut”. Umutsuz olmaz. Eğer bir umudumuz varsa çabalarız, mücadele ederiz, hayattan kopmayız. Eğer bir umudumuz varsa sevdiklerimizi düşünür onlar için tedbirler alırız ve eğer umudumuz varsa güzel ve aydınlık günler görmek için bugünden çabalar ve asla pes etmeyiz.

Umudumuz elbette olacak ama aynı zamanda her şeyi güllük gülistanlık görmeyip durumun ciddiyetini de bir an önce kavramak gerekiyor. Bu konuda çalışan Sağlık Bakanlığımız başta olmak üzere tüm emek verenler, gecesini gündüzüne katan azimli insanlarımıza yapacağımız en büyük fayda durumun ciddiyetini kavrayıp önerilere kulak vermemiz olacaktır.

Bu konuda Sağlık Bakanlığın 14 kuralına bir diğer deyişle ”Koronavirüs Anayasası” na uymak büyük önem taşıyor. Daha sürecin başındayken alacağımız bu önlemlerin bizi ülke olarak büyük felaketlerden koruyacağına dair şüphemiz yok.

Ülkemiz ve dünyamız adına başta sağlık, bolca umut ve güzel günler diliyorum. Sağlıkla kalın…

Bir cevap yazın